PL

Procesory do montażu wideo i 3D 2026

Render, eksport wideo i wypalanie scen obciążają wszystkie rdzenie do końca, więc wygrywa ten, kto ma więcej rdzeni i wątków przy przyzwoitym taktowaniu.

Nr Procesor Typ Ocena do zadania rdzenie/wątki Ocena
1 Snapdragon X2 Elite Extreme X2E-96-100 Laptopowy
100,0
18 / 18 80,33
2 Snapdragon X2 Elite Extreme X2E-94-100 Laptopowy
96,8
18 / 18 77,13
3 Core Ultra 9 285HX Laptopowy
89,9
24 / 24 72,57
4 Core Ultra 9 290HX Plus Laptopowy
89,9
24 / 24 72,57
5 Ryzen AI Max+ 395 Laptopowy
86,3
16 / 32 70,63
6 Snapdragon X2 Elite X2E-90-100 Laptopowy
85,1
18 / 18 71,79
7 Ryzen 9 9955HX Laptopowy
84,2
16 / 32 70,65
8 Ryzen 9 9955HX3D Laptopowy
84,2
16 / 32 70,65
9 Core i9-13980HX Laptopowy
83,7
24 / 32 67,93
10 Core Ultra 9 275HX Laptopowy
82,8
24 / 24 68,09
11 Snapdragon X2 Elite X2E-88-100 Laptopowy
80,0
18 / 18 67,49
12 Core i9-14900HX Laptopowy
74,7
24 / 32 63,51
13 Apple M5 Max 18-core Laptopowy
74,6
18 / 18 66,96
14 Apple M5 Pro 18-core Laptopowy
74,6
18 / 18 66,96
15 Ryzen 9 7945HX Laptopowy
74,3
16 / 32 62,37
16 Ryzen 9 8945HX Laptopowy
74,3
16 / 32 62,37
17 Core Ultra 7 265HX Laptopowy
73,3
20 / 20 62,29
18 Ryzen 9 7945HX3D Laptopowy
72,4
16 / 32 61,29
19 Ryzen 9 8940HX Laptopowy
72,4
16 / 32 60,93
20 Core Ultra 7 255HX Laptopowy
71,9
20 / 20 61,11
21 Core i9-13950HX Laptopowy
71,9
24 / 32 60,83
22 Ryzen 9 7940HX Laptopowy
71,5
16 / 32 60,02
23 Core i9-13900HX Laptopowy
71,0
24 / 32 59,94
24 Core Ultra 7 270HX Plus Laptopowy
69,2
20 / 20 59,91
25 Ryzen AI Max 390 Laptopowy
65,5
12 / 24 58,30

Porównaj dwa pierwsze: Snapdragon X2 Elite Extreme X2E-96-100 vs Snapdragon X2 Elite Extreme X2E-94-100 →

Jak liczymy

Wzór: szybkość wszystkich rdzeni. W Premiere czy DaVinci karta graficzna też jest bardzo ważna — przyspiesza efekty i kodowanie.

Ocena to nasze wyliczenie na podstawie specyfikacji (rdzenie, wątki, taktowanie, generacja architektury), a nie wynik testu. 100 = najszybszy procesor w bazie.