PL

Najlepsze procesory do gier 2026

Gry rzadko używają wszystkich rdzeni naraz: ważniejsza jest szybkość jednego rdzenia i ilość cache. Dlatego modele z dużym L3 (X3D od AMD) są tu wyżej niż w ogólnym rankingu.

Nr Procesor Typ Ocena do zadania Pamięć cache L3 Ocena
1 Ryzen 9 9955HX3D Laptopowy
100,0
128 MB 70,65
2 Ryzen 9 7945HX3D Laptopowy
92,6
128 MB 61,29
3 Snapdragon X2 Elite Extreme X2E-96-100 Laptopowy
74,9
53 MB 80,33
4 Ryzen 9 9955HX Laptopowy
74,1
64 MB 70,65
5 Snapdragon X2 Elite X2E-90-100 Laptopowy
73,5
53 MB 71,79
6 Ryzen AI Max+ 395 Laptopowy
71,4
64 MB 70,63
7 Snapdragon X2 Elite Extreme X2E-94-100 Laptopowy
71,3
53 MB 77,13
8 Snapdragon X2 Elite X2E-88-100 Laptopowy
69,7
53 MB 67,49
9 Ryzen AI Max 390 Laptopowy
68,4
64 MB 58,30
10 Ryzen AI Max+ 392 Laptopowy
68,4
64 MB 58,30
11 Snapdragon X2 Elite X2E-84-100 Laptopowy
67,1
53 MB 52,19
12 Ryzen 9 7945HX Laptopowy
67,0
64 MB 62,37
13 Ryzen 9 8945HX Laptopowy
67,0
64 MB 62,37
14 Ryzen 9 8940HX Laptopowy
65,9
64 MB 60,93
15 Core Ultra 9 285HX Laptopowy
65,8
36 MB 72,57
16 Core Ultra 9 290HX Plus Laptopowy
65,8
36 MB 72,57
17 Ryzen 9 7940HX Laptopowy
65,0
64 MB 60,02
18 Apple M5 Max 18-core Laptopowy
64,6
— 66,96
19 Apple M5 Pro 18-core Laptopowy
64,6
— 66,96
20 Core Ultra 9 275HX Laptopowy
64,2
36 MB 68,09
21 Ryzen 9 7845HX Laptopowy
63,6
64 MB 52,20
22 Core i9-14900HX Laptopowy
63,5
36 MB 63,51
23 Apple M5 Pro 15-core Laptopowy
63,4
— 59,84
24 Snapdragon X2 Elite X2E-80-100 Laptopowy
63,3
34 MB 52,19
25 Core i9-13980HX Laptopowy
62,7
36 MB 67,93

Porównaj dwa pierwsze: Ryzen 9 9955HX3D vs Ryzen 9 7945HX3D →

Jak liczymy

Wzór: 60% — szybkość jednego rdzenia, 10% — wszystkich, plus premia za cache L3. FPS w grze bardziej zależy od karty graficznej niż od procesora.

Ocena to nasze wyliczenie na podstawie specyfikacji (rdzenie, wątki, taktowanie, generacja architektury), a nie wynik testu. 100 = najszybszy procesor w bazie.