Apple MacBook Pro 16 (Nov 2023): specyfikacja i konfiguracje
Ocena wydajności
Apple MacBook Pro 16 (Nov 2023) to laptop Apple, premiera Q4 2023. Dostępny w 3 konfiguracjach: procesory Apple M3 Max 16-core, Apple M3 Max 14-core, Apple M3 Pro 12-core; grafika Apple M3 Max GPU 40-core, Apple M3 Max GPU 30-core, Apple M3 Pro GPU 18-core. Najszybsza to M3 Max 16-core · 40-core GPU (ocena 31,98), najprostsza M3 Pro 12-core · 18-core GPU (22,87) — różnica to to, za co dopłacasz.
Ocena laptopa to średnia procesora i grafiki według naszego wyliczenia, a nie test. Grafikę liczymy z jej mocą (TGP) w tym konkretnym laptopie: ta sama RTX 4070 przy 60 W jest wolniejsza niż przy 140 W.
FPS w 10 popularnych grach
| Gra | Podstawowa konfiguracja: M3 Pro 12-core · 18-core GPU | Najmocniejsza konfiguracja: M3 Max 16-core · 40-core GPU |
|---|---|---|
| Counter-Strike 2 | 80–105 | 135–180 |
| Fortnite | 75–105 | 135–175 |
| Grand Theft Auto V Enhanced | 25–40 | 45–65 |
| Cyberpunk 2077 | 25–40 | 50–65 |
| Rust | 25–33 | 40–60 |
| PUBG: BATTLEGROUNDS | 45–65 | 85–110 |
| Apex Legends | 55–75 | 90–125 |
| ELDEN RING | 30–45 | 55–75 |
| Red Dead Redemption 2 | 45–60 | 75–100 |
| Baldur's Gate 3 | 30–45 | 55–75 |
Orientacyjnie, wg wymagań gier, ±15–20%; wyróżniono, gdzie różnica wynosi od 5%.
Prawdziwe testy
Co sprawdza test
Blender to popularny darmowy program do grafiki 3D. Test każe urządzeniu wyrenderować trzy gotowe sceny 3D (światło, cienie, odbicia) i liczy, ile przebiegów obliczeń zdąży wykonać w minutę. Im wyższa liczba, tym szybciej radzi sobie z ciężką pracą: 3D, montaż wideo, obróbka zdjęć. Na procesorze test obciąża wszystkie rdzenie naraz, więc pokazuje jego pełną moc; na karcie graficznej — jej moc obliczeniową.
Renderowanie na GPU (Blender)
Mediana prawdziwych uruchomień testu na komputerach użytkowników. Nie pokazuje FPS w grach. Dane z: 31.10.2026. Dla laptopów: typowy wynik tego procesora i karty w różnych laptopach, bez uwzględnienia mocy w tym modelu.
Konfiguracje (3)
| Procesor | Karta graficzna | Pamięć RAM | Dysk | Przekątna | Ocena ogólna (0–100) |
|---|---|---|---|---|---|
| Apple M3 Max 16-core | Apple M3 Max GPU 40-core | 48 GB | 1 TB | 16.2″, 120 Hz | 31,99 |
| Apple M3 Max 14-core | Apple M3 Max GPU 30-core | 36 GB | 1 TB | 16.2″, 120 Hz | 28,31 |
| Apple M3 Pro 12-core | Apple M3 Pro GPU 18-core | 18 GB | 512 GB | 16.2″, 120 Hz | 22,87 |
Podstawowe informacje
| Marka | Apple |
|---|---|
| Data premiery | Q4 2023 |
| Przekątna | 16,2″ |
| Rozdzielczość | 3456×2234 |
| Odświeżanie | 120 Hz |
| Pamięć RAM | 18 GB – 48 GB |
| Dysk | 512 GB – 1 TB |
| Bateria | 100 Wh |
| Waga | 2,14 kg |
| Procesor | Apple M3 Max 16-core, Apple M3 Max 14-core, Apple M3 Pro 12-core |
| Karta graficzna | Apple M3 Max GPU 40-core, Apple M3 Max GPU 30-core, Apple M3 Pro GPU 18-core |
Podobne modele
- AppleApple MacBook Pro 14 (M3 Pro / M3 Max, Nov 2023) 31,99
- AcerAcer Predator Helios 300 (PH315-55) 32,01
- ASUSASUS TUF Gaming A14 (2026) FA401GM 31,95
- HPHP OmniBook 7 16-ay0000 31,93
- HPHP OmniBook X 16-aw0000 31,93
- AcerAcer Nitro V 16S AI (ANV16S-41) 32,07
- DellDell Alienware 15 DA15265 32,07
- ASUSASUS ROG Flow Z13-ACRNM RMT02 GZ301VIC 32,08
Ocena odwiedzających
Pytania i komentarze
Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie lub zgłoś błąd na tej stronie: Apple MacBook Pro 16 (Nov 2023).
Brak komentarzy — bądź pierwszy.