PL

ASUS Zenbook S14 (UX5406): specyfikacja i konfiguracje

Ocena wydajności

28,08

ASUS Zenbook S14 (UX5406) to laptop ASUS, premiera Q3 2024. Dostępny w 7 konfiguracjach: procesory Core Ultra 9 386H, Core Ultra 7 356H, Core Ultra 9 288V, Core Ultra 7 355, Core Ultra 7 256V, Core Ultra 7 258V; grafika Arc 140V, Arc 130V, Intel Graphics (Panther Lake). Najszybsza to Ultra 9 386H · Intel Graphics (Panther Lake) (ocena 28,08), najprostsza Ultra 5 226V · Arc 130V (18,79) — różnica to to, za co dopłacasz.

Ocena laptopa to średnia procesora i grafiki według naszego wyliczenia, a nie test. Grafikę liczymy z jej mocą (TGP) w tym konkretnym laptopie: ta sama RTX 4070 przy 60 W jest wolniejsza niż przy 140 W.

FPS w 10 popularnych grach

Rozdzielczość:
Ustawienia grafiki:
GraPodstawowa konfiguracja: Ultra 5 226V · Arc 130VNajmocniejsza konfiguracja: Ultra 9 386H · Intel Graphics (Panther Lake)
Counter-Strike 265–9055–75
Fortnite65–9055–75
Grand Theft Auto V Enhanced23–3019–26
Cyberpunk 207725–3221–27
Rust21–2818–24
PUBG: BATTLEGROUNDS40–5535–45
Apex Legends45–6035–55
ELDEN RING25–3522–30
Red Dead Redemption 235–5030–45
Baldur's Gate 325–4023–30

Orientacyjnie, wg wymagań gier, ±15–20%; wyróżniono, gdzie różnica wynosi od 5%.

Prawdziwe testy

Co sprawdza test

Blender to popularny darmowy program do grafiki 3D. Test każe urządzeniu wyrenderować trzy gotowe sceny 3D (światło, cienie, odbicia) i liczy, ile przebiegów obliczeń zdąży wykonać w minutę. Im wyższa liczba, tym szybciej radzi sobie z ciężką pracą: 3D, montaż wideo, obróbka zdjęć. Na procesorze test obciąża wszystkie rdzenie naraz, więc pokazuje jego pełną moc; na karcie graficznej — jej moc obliczeniową.

Renderowanie na CPU (Blender)

szybszy niż 78% testowanych · uruchomień: 4

szybszy niż 79% testowanych · uruchomień: 1

szybszy niż 31% testowanych · uruchomień: 14

szybszy niż 37% testowanych · uruchomień: 12

szybszy niż 38% testowanych · uruchomień: 35

szybszy niż 27% testowanych · uruchomień: 10

Renderowanie na GPU (Blender)

Arc 140V
624+8 %

szybszy niż 36% testowanych · uruchomień: 22

Arc 130V
576

szybszy niż 33% testowanych · uruchomień: 7

Mediana prawdziwych uruchomień testu na komputerach użytkowników. Nie pokazuje FPS w grach. Dane z: 31.10.2026. Dla laptopów: typowy wynik tego procesora i karty w różnych laptopach, bez uwzględnienia mocy w tym modelu.

Konfiguracje (7)

ProcesorKarta graficznaPamięć RAMDyskPrzekątnaOcena ogólna (0–100)
Core Ultra 9 386H Intel Graphics (Panther Lake) 16 GB 512 GB 14″, 60 Hz 28,08
Core Ultra 7 356H Intel Graphics (Panther Lake) 16 GB 512 GB 14″, 60 Hz 27,06
Core Ultra 9 288V Arc 140V 16 GB 512 GB 14″, 60 Hz 22,03
Core Ultra 7 256V Arc 140V 16 GB 512 GB 14″, 60 Hz 20,97
Core Ultra 7 258V Arc 140V 16 GB 512 GB 14″, 60 Hz 20,28
Core Ultra 7 355 Intel Graphics (Panther Lake) 16 GB 512 GB 14″, 60 Hz 20,04
Core Ultra 5 226V Arc 130V 16 GB 512 GB 14″, 60 Hz 18,79

Podstawowe informacje

MarkaASUS
Data premieryQ3 2024
Przekątna14″
Rozdzielczość1920×1200
Odświeżanie60 Hz
Pamięć RAM16 GB
Dysk512 GB
Bateria72 Wh – 77 Wh
Waga1,2 kg
ProcesorCore Ultra 9 386H, Core Ultra 7 356H, Core Ultra 9 288V, Core Ultra 7 355, Core Ultra 7 256V, Core Ultra 7 258V, Core Ultra 5 226V
Karta graficznaArc 140V, Arc 130V, Intel Graphics (Panther Lake)

Podobne modele

Ocena odwiedzających

— Głosów: 0

Oceń od 1 do 5 ASUS Zenbook S14 (UX5406):

Pytania i komentarze

Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie lub zgłoś błąd na tej stronie: ASUS Zenbook S14 (UX5406).

Linki w komentarzach są zabronione.

Brak komentarzy — bądź pierwszy.