ASUS TUF Gaming A16 Advantage Edition (2023): specyfikacja i konfiguracje
Ocena wydajności
ASUS TUF Gaming A16 Advantage Edition (2023) to laptop ASUS, premiera Q4 2022. Dostępny w 7 konfiguracjach: procesory Ryzen 9 7940HS, Ryzen 7 170, Ryzen 7 7735HS, Ryzen 7 7435HS; grafika Radeon RX 7700S, Radeon RX 7600S. Najszybsza to Ryzen 9 7940HS · Radeon RX 7700S (ocena 30,84), najprostsza Ryzen 7 7435HS · Radeon RX 7600S (23,95) — różnica to to, za co dopłacasz.
Ocena laptopa to średnia procesora i grafiki według naszego wyliczenia, a nie test. Grafikę liczymy z jej mocą (TGP) w tym konkretnym laptopie: ta sama RTX 4070 przy 60 W jest wolniejsza niż przy 140 W.
FPS w 10 popularnych grach
| Gra | Podstawowa konfiguracja: Ryzen 7 7435HS · Radeon RX 7600S | Najmocniejsza konfiguracja: Ryzen 9 7940HS · Radeon RX 7700S |
|---|---|---|
| Counter-Strike 2 | 135–175 | 165–215 |
| Fortnite | 130–170 | 160–210 |
| Grand Theft Auto V Enhanced | 45–65 | 55–75 |
| Cyberpunk 2077 | 50–65 | 60–80 |
| Rust | 40–60 | 50–70 |
| PUBG: BATTLEGROUNDS | 80–110 | 100–135 |
| Apex Legends | 90–120 | 115–150 |
| ELDEN RING | 50–70 | 65–90 |
| Red Dead Redemption 2 | 75–100 | 90–120 |
| Baldur's Gate 3 | 55–75 | 65–90 |
Orientacyjnie, wg wymagań gier, ±15–20%; wyróżniono, gdzie różnica wynosi od 5%.
Prawdziwe testy
Co sprawdza test
Blender to popularny darmowy program do grafiki 3D. Test każe urządzeniu wyrenderować trzy gotowe sceny 3D (światło, cienie, odbicia) i liczy, ile przebiegów obliczeń zdąży wykonać w minutę. Im wyższa liczba, tym szybciej radzi sobie z ciężką pracą: 3D, montaż wideo, obróbka zdjęć. Na procesorze test obciąża wszystkie rdzenie naraz, więc pokazuje jego pełną moc; na karcie graficznej — jej moc obliczeniową.
Mediana prawdziwych uruchomień testu na komputerach użytkowników. Nie pokazuje FPS w grach. Dane z: 31.10.2026. Dla laptopów: typowy wynik tego procesora i karty w różnych laptopach, bez uwzględnienia mocy w tym modelu.
Konfiguracje (7)
| Procesor | Karta graficzna | Pamięć RAM | Dysk | Przekątna | Ocena ogólna (0–100) |
|---|---|---|---|---|---|
| Ryzen 9 7940HS | Radeon RX 7700S, 120 W | 16 GB | 1 TB | 16″, 240 Hz | 30,84 |
| Ryzen 9 7940HS | Radeon RX 7600S, 95 W | 16 GB | 1 TB | 16″, 165 Hz | 28,93 |
| Ryzen 7 170 | Radeon RX 7700S, 120 W | 16 GB | 512 GB | 16″, 165 Hz | 26,68 |
| Ryzen 7 7735HS | Radeon RX 7700S, 120 W | 16 GB | 512 GB | 16″, 165 Hz | 26,68 |
| Ryzen 7 7435HS | Radeon RX 7700S, 120 W | 16 GB | 512 GB | 16″, 144 Hz | 25,86 |
| Ryzen 7 7735HS | Radeon RX 7600S, 95 W | 16 GB | 512 GB | 16″, 165 Hz | 24,77 |
| Ryzen 7 7435HS | Radeon RX 7600S, 95 W | 16 GB | 1 TB | 16″, 144 Hz | 23,95 |
Podstawowe informacje
| Marka | ASUS |
|---|---|
| Data premiery | Q4 2022 |
| Przekątna | 16″ |
| Rozdzielczość | 2560×1600, 1920×1200 |
| Odświeżanie | 144 Hz – 240 Hz |
| Pamięć RAM | 16 GB |
| Dysk | 512 GB – 1 TB |
| Bateria | 90 Wh |
| Waga | 2,2 kg |
| Procesor | Ryzen 9 7940HS, Ryzen 7 170, Ryzen 7 7735HS, Ryzen 7 7435HS |
| Karta graficzna | Radeon RX 7700S, Radeon RX 7600S |
Podobne modele
Ocena odwiedzających
Pytania i komentarze
Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie lub zgłoś błąd na tej stronie: ASUS TUF Gaming A16 Advantage Edition (2023).
Brak komentarzy — bądź pierwszy.