PL

Lenovo ThinkPad T14 Gen 7 (Intel): specyfikacja i konfiguracje

Ocena wydajności

Ultra X7 368H · Arc B390 najszybsza konfiguracja
32,70

Lenovo ThinkPad T14 Gen 7 (Intel) to laptop Lenovo, premiera Q2 2026. Dostępny w 10 konfiguracjach: procesory Core Ultra X7 368H, Core Ultra X7 358H, Core Ultra 7 366H, Core Ultra 7 356H, Core Ultra 5 338H, Core Ultra 7 365; grafika Arc B390, Arc B370, Intel Graphics (Panther Lake). Najszybsza to Ultra X7 368H · Arc B390 (ocena 32,7), najprostsza Ultra 5 332 · Intel Graphics (Panther Lake) (16,9) — różnica to to, za co dopłacasz.

Ocena laptopa to średnia procesora i grafiki według naszego wyliczenia, a nie test. Grafikę liczymy z jej mocą (TGP) w tym konkretnym laptopie: ta sama RTX 4070 przy 60 W jest wolniejsza niż przy 140 W.

FPS w 10 popularnych grach

Rozdzielczość:
Ustawienia grafiki:
GraPodstawowa konfiguracja: Ultra 5 332 · Intel Graphics (Panther Lake)Najmocniejsza konfiguracja: Ultra X7 368H · Arc B390
Counter-Strike 255–75125–165
Fortnite55–75125–160
Grand Theft Auto V Enhanced19–2640–60
Cyberpunk 207721–2745–60
Rust18–2440–55
PUBG: BATTLEGROUNDS35–4575–100
Apex Legends35–5585–115
ELDEN RING22–3050–65
Red Dead Redemption 230–4570–95
Baldur's Gate 323–3050–70

Orientacyjnie, wg wymagań gier, ±15–20%; wyróżniono, gdzie różnica wynosi od 5%.

Prawdziwe testy

Co sprawdza test

Blender to popularny darmowy program do grafiki 3D. Test każe urządzeniu wyrenderować trzy gotowe sceny 3D (światło, cienie, odbicia) i liczy, ile przebiegów obliczeń zdąży wykonać w minutę. Im wyższa liczba, tym szybciej radzi sobie z ciężką pracą: 3D, montaż wideo, obróbka zdjęć. Na procesorze test obciąża wszystkie rdzenie naraz, więc pokazuje jego pełną moc; na karcie graficznej — jej moc obliczeniową.

Renderowanie na CPU (Blender)

szybszy niż 86% testowanych · uruchomień: 12

szybszy niż 79% testowanych · uruchomień: 1

szybszy niż 72% testowanych · uruchomień: 5

szybszy niż 45% testowanych · uruchomień: 2

Renderowanie na GPU (Blender)

Arc B390
1265

szybszy niż 60% testowanych · uruchomień: 16

Mediana prawdziwych uruchomień testu na komputerach użytkowników. Nie pokazuje FPS w grach. Dane z: 31.10.2026. Dla laptopów: typowy wynik tego procesora i karty w różnych laptopach, bez uwzględnienia mocy w tym modelu.

Konfiguracje (10)

ProcesorKarta graficznaPamięć RAMDyskPrzekątnaOcena ogólna (0–100)
Core Ultra X7 368H Arc B390 32 GB 512 GB 14″, 60 Hz 32,70
Core Ultra X7 358H Arc B390 32 GB 512 GB 14″, 60 Hz 31,67
Core Ultra 7 366H Intel Graphics (Panther Lake) 32 GB 512 GB 14″, 120 Hz 27,57
Core Ultra 7 356H Intel Graphics (Panther Lake) 32 GB 1 TB 14″, 60 Hz 27,06
Core Ultra 5 338H Arc B370 32 GB 1 TB 14″, 60 Hz 26,57
Core Ultra 7 365 Intel Graphics (Panther Lake) 32 GB 512 GB 14″, 60 Hz 20,41
Core Ultra 7 355 Intel Graphics (Panther Lake) 32 GB 1 TB 14″, 60 Hz 20,04
Core Ultra 5 335 Intel Graphics (Panther Lake) 32 GB 512 GB 14″, 60 Hz 19,68
Core Ultra 5 325 Intel Graphics (Panther Lake) 32 GB 512 GB 14″, 60 Hz 19,31
Core Ultra 5 332 Intel Graphics (Panther Lake) 16 GB 512 GB 14″, 60 Hz 16,90

Podstawowe informacje

MarkaLenovo
Data premieryQ2 2026
Przekątna14″
Rozdzielczość1920×1200, 2880×1800
Odświeżanie60 Hz – 120 Hz
Pamięć RAM16 GB – 32 GB
Dysk512 GB – 1 TB
Bateria60 Wh – 75 Wh
Waga1,27 kg – 1,37 kg
ProcesorCore Ultra X7 368H, Core Ultra X7 358H, Core Ultra 7 366H, Core Ultra 7 356H, Core Ultra 5 338H, Core Ultra 7 365, Core Ultra 7 355, Core Ultra 5 335, Core Ultra 5 325, Core Ultra 5 332
Karta graficznaArc B390, Arc B370, Intel Graphics (Panther Lake)

Podobne modele

Ocena odwiedzających

— Głosów: 0

Oceń od 1 do 5 Lenovo ThinkPad T14 Gen 7 (Intel):

Pytania i komentarze

Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie lub zgłoś błąd na tej stronie: Lenovo ThinkPad T14 Gen 7 (Intel).

Linki w komentarzach są zabronione.

Brak komentarzy — bądź pierwszy.