PL

Lenovo ThinkPad P14s Gen 7 (Intel): specyfikacja i konfiguracje

Ocena wydajności

Ultra 9 386H · RTX PRO 1000 Blackwell najszybsza konfiguracja
33,36

Lenovo ThinkPad P14s Gen 7 (Intel) to laptop Lenovo, premiera Q2 2026. Dostępny w 9 konfiguracjach: procesory Core Ultra X9 388H, Core Ultra X9 378H, Core Ultra 9 386H, Core Ultra 7 366H, Core Ultra 7 356H, Core Ultra 5 336H; grafika RTX PRO 1000 Blackwell Laptop, Arc B390, RTX PRO 500 Blackwell Laptop, Intel Graphics (Panther Lake). Najszybsza to Ultra 9 386H · RTX PRO 1000 Blackwell (ocena 33,35), najprostsza Ultra 5 336H · Intel Graphics (Panther Lake) (23,11) — różnica to to, za co dopłacasz.

Ocena laptopa to średnia procesora i grafiki według naszego wyliczenia, a nie test. Grafikę liczymy z jej mocą (TGP) w tym konkretnym laptopie: ta sama RTX 4070 przy 60 W jest wolniejsza niż przy 140 W.

FPS w 10 popularnych grach

Rozdzielczość:
Ustawienia grafiki:
GraPodstawowa konfiguracja: Ultra 5 336H · Intel Graphics (Panther Lake)Najmocniejsza konfiguracja: Ultra 9 386H · RTX PRO 1000 Blackwell
Counter-Strike 255–75145–190
Fortnite55–75140–185
Grand Theft Auto V Enhanced19–2650–65
Cyberpunk 207721–2750–70
Rust18–2445–60
PUBG: BATTLEGROUNDS35–4590–115
Apex Legends35–55100–130
ELDEN RING22–3055–75
Red Dead Redemption 230–4580–105
Baldur's Gate 323–3055–80

Orientacyjnie, wg wymagań gier, ±15–20%; wyróżniono, gdzie różnica wynosi od 5%.

Prawdziwe testy

Co sprawdza test

Blender to popularny darmowy program do grafiki 3D. Test każe urządzeniu wyrenderować trzy gotowe sceny 3D (światło, cienie, odbicia) i liczy, ile przebiegów obliczeń zdąży wykonać w minutę. Im wyższa liczba, tym szybciej radzi sobie z ciężką pracą: 3D, montaż wideo, obróbka zdjęć. Na procesorze test obciąża wszystkie rdzenie naraz, więc pokazuje jego pełną moc; na karcie graficznej — jej moc obliczeniową.

Renderowanie na CPU (Blender)

szybszy niż 78% testowanych · uruchomień: 4

szybszy niż 79% testowanych · uruchomień: 1

Renderowanie na GPU (Blender)

szybszy niż 61% testowanych · uruchomień: 5

Arc B390
1265

szybszy niż 60% testowanych · uruchomień: 16

szybszy niż 55% testowanych · uruchomień: 3

Mediana prawdziwych uruchomień testu na komputerach użytkowników. Nie pokazuje FPS w grach. Dane z: 31.10.2026. Dla laptopów: typowy wynik tego procesora i karty w różnych laptopach, bez uwzględnienia mocy w tym modelu.

Konfiguracje (9)

ProcesorKarta graficznaPamięć RAMDyskPrzekątnaOcena ogólna (0–100)
Core Ultra 9 386H RTX PRO 1000 Blackwell Laptop 64 GB 1 TB 14.5″, 60 Hz 33,36
Core Ultra X9 388H Arc B390 64 GB 1 TB 14.5″, 60 Hz 33,21
Core Ultra 7 366H RTX PRO 1000 Blackwell Laptop 32 GB 1 TB 14.5″, 60 Hz 32,84
Core Ultra X9 378H Arc B390 64 GB 1 TB 14.5″, 60 Hz 32,70
Core Ultra 7 366H RTX PRO 500 Blackwell Laptop 64 GB 1 TB 14.5″, 60 Hz 30,71
Core Ultra 7 356H RTX PRO 500 Blackwell Laptop 32 GB 1 TB 14.5″, 60 Hz 30,19
Core Ultra 7 366H Intel Graphics (Panther Lake) 32 GB 1 TB 14.5″, 60 Hz 27,57
Core Ultra 5 336H RTX PRO 500 Blackwell Laptop 32 GB 1 TB 14.5″, 60 Hz 26,25
Core Ultra 5 336H Intel Graphics (Panther Lake) 16 GB 512 GB 14.5″, 60 Hz 23,11

Podstawowe informacje

MarkaLenovo
Data premieryQ2 2026
Przekątna14,5″
Rozdzielczość1920×1200
Odświeżanie60 Hz
Pamięć RAM16 GB – 64 GB
Dysk512 GB – 1 TB
Bateria75 Wh
Waga1,63 kg
ProcesorCore Ultra X9 388H, Core Ultra X9 378H, Core Ultra 9 386H, Core Ultra 7 366H, Core Ultra 7 356H, Core Ultra 5 336H
Karta graficznaRTX PRO 1000 Blackwell Laptop, Arc B390, RTX PRO 500 Blackwell Laptop, Intel Graphics (Panther Lake)

Podobne modele

Ocena odwiedzających

— Głosów: 0

Oceń od 1 do 5 Lenovo ThinkPad P14s Gen 7 (Intel):

Pytania i komentarze

Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie lub zgłoś błąd na tej stronie: Lenovo ThinkPad P14s Gen 7 (Intel).

Linki w komentarzach są zabronione.

Brak komentarzy — bądź pierwszy.