PL

Acer TravelMate X4 14 AI (TMX414-51): specyfikacja i konfiguracje

Ocena wydajności

Ultra 7 258V · Arc 140V najszybsza konfiguracja
20,28

Acer TravelMate X4 14 AI (TMX414-51) to laptop Acer, premiera Q3 2024. Dostępny w 2 konfiguracjach: procesory Core Ultra 7 258V, Core Ultra 5 226V; grafika Arc 140V, Arc 130V. Najszybsza to Ultra 7 258V · Arc 140V (ocena 20,28), najprostsza Ultra 5 226V · Arc 130V (18,79) — różnica to to, za co dopłacasz.

Ocena laptopa to średnia procesora i grafiki według naszego wyliczenia, a nie test. Grafikę liczymy z jej mocą (TGP) w tym konkretnym laptopie: ta sama RTX 4070 przy 60 W jest wolniejsza niż przy 140 W.

FPS w 10 popularnych grach

Rozdzielczość:
Ustawienia grafiki:
GraPodstawowa konfiguracja: Ultra 5 226V · Arc 130VNajmocniejsza konfiguracja: Ultra 7 258V · Arc 140V
Counter-Strike 265–9075–100
Fortnite65–9075–100
Grand Theft Auto V Enhanced23–3025–35
Cyberpunk 207725–3225–40
Rust21–2824–32
PUBG: BATTLEGROUNDS40–5545–65
Apex Legends45–6050–70
ELDEN RING25–3530–40
Red Dead Redemption 235–5040–60
Baldur's Gate 325–4030–45

Orientacyjnie, wg wymagań gier, ±15–20%; wyróżniono, gdzie różnica wynosi od 5%.

Prawdziwe testy

Co sprawdza test

Blender to popularny darmowy program do grafiki 3D. Test każe urządzeniu wyrenderować trzy gotowe sceny 3D (światło, cienie, odbicia) i liczy, ile przebiegów obliczeń zdąży wykonać w minutę. Im wyższa liczba, tym szybciej radzi sobie z ciężką pracą: 3D, montaż wideo, obróbka zdjęć. Na procesorze test obciąża wszystkie rdzenie naraz, więc pokazuje jego pełną moc; na karcie graficznej — jej moc obliczeniową.

Renderowanie na CPU (Blender)

szybszy niż 38% testowanych · uruchomień: 35

szybszy niż 27% testowanych · uruchomień: 10

Renderowanie na GPU (Blender)

Arc 140V
624+8 %

szybszy niż 36% testowanych · uruchomień: 22

Arc 130V
576

szybszy niż 33% testowanych · uruchomień: 7

Mediana prawdziwych uruchomień testu na komputerach użytkowników. Nie pokazuje FPS w grach. Dane z: 31.10.2026. Dla laptopów: typowy wynik tego procesora i karty w różnych laptopach, bez uwzględnienia mocy w tym modelu.

Konfiguracje (2)

ProcesorKarta graficznaPamięć RAMDyskPrzekątnaOcena ogólna (0–100)
Core Ultra 7 258V Arc 140V 32 GB 1 TB 14″, 120 Hz 20,28
Core Ultra 5 226V Arc 130V 16 GB 512 GB 14″, 120 Hz 18,79

Podstawowe informacje

MarkaAcer
Data premieryQ3 2024
Przekątna14″
Rozdzielczość1920×1200
Odświeżanie120 Hz
Pamięć RAM16 GB – 32 GB
Dysk512 GB – 1 TB
ProcesorCore Ultra 7 258V, Core Ultra 5 226V
Karta graficznaArc 140V, Arc 130V

Podobne modele

Ocena odwiedzających

— Głosów: 0

Oceń od 1 do 5 Acer TravelMate X4 14 AI (TMX414-51):

Pytania i komentarze

Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie lub zgłoś błąd na tej stronie: Acer TravelMate X4 14 AI (TMX414-51).

Linki w komentarzach są zabronione.

Brak komentarzy — bądź pierwszy.