PL

ASUS Zenbook S16 (UX5606): specyfikacja i konfiguracje

Ocena wydajności

Ultra 9 288V · Arc 140V najszybsza konfiguracja
22,03

ASUS Zenbook S16 (UX5606) to laptop ASUS, premiera Q3 2024. Dostępny w 4 konfiguracjach: procesory Core Ultra 9 288V, Core Ultra 7 256V, Core Ultra 7 258V, Core Ultra 5 226V; grafika Arc 140V, Arc 130V. Najszybsza to Ultra 9 288V · Arc 140V (ocena 22,03), najprostsza Ultra 5 226V · Arc 130V (18,79) — różnica to to, za co dopłacasz.

Ocena laptopa to średnia procesora i grafiki według naszego wyliczenia, a nie test. Grafikę liczymy z jej mocą (TGP) w tym konkretnym laptopie: ta sama RTX 4070 przy 60 W jest wolniejsza niż przy 140 W.

FPS w 10 popularnych grach

Rozdzielczość:
Ustawienia grafiki:
GraPodstawowa konfiguracja: Ultra 5 226V · Arc 130VNajmocniejsza konfiguracja: Ultra 9 288V · Arc 140V
Counter-Strike 265–9075–100
Fortnite65–9075–100
Grand Theft Auto V Enhanced23–3025–35
Cyberpunk 207725–3225–40
Rust21–2824–32
PUBG: BATTLEGROUNDS40–5545–65
Apex Legends45–6050–70
ELDEN RING25–3530–40
Red Dead Redemption 235–5040–60
Baldur's Gate 325–4030–45

Orientacyjnie, wg wymagań gier, ±15–20%; wyróżniono, gdzie różnica wynosi od 5%.

Prawdziwe testy

Co sprawdza test

Blender to popularny darmowy program do grafiki 3D. Test każe urządzeniu wyrenderować trzy gotowe sceny 3D (światło, cienie, odbicia) i liczy, ile przebiegów obliczeń zdąży wykonać w minutę. Im wyższa liczba, tym szybciej radzi sobie z ciężką pracą: 3D, montaż wideo, obróbka zdjęć. Na procesorze test obciąża wszystkie rdzenie naraz, więc pokazuje jego pełną moc; na karcie graficznej — jej moc obliczeniową.

Renderowanie na CPU (Blender)

szybszy niż 31% testowanych · uruchomień: 14

szybszy niż 37% testowanych · uruchomień: 12

szybszy niż 38% testowanych · uruchomień: 35

szybszy niż 27% testowanych · uruchomień: 10

Renderowanie na GPU (Blender)

Arc 140V
624+8 %

szybszy niż 36% testowanych · uruchomień: 22

Arc 130V
576

szybszy niż 33% testowanych · uruchomień: 7

Mediana prawdziwych uruchomień testu na komputerach użytkowników. Nie pokazuje FPS w grach. Dane z: 31.10.2026. Dla laptopów: typowy wynik tego procesora i karty w różnych laptopach, bez uwzględnienia mocy w tym modelu.

Konfiguracje (4)

ProcesorKarta graficznaPamięć RAMDyskPrzekątnaOcena ogólna (0–100)
Core Ultra 9 288V Arc 140V 16 GB 1 TB 16″, 120 Hz 22,03
Core Ultra 7 256V Arc 140V 16 GB 1 TB 16″, 120 Hz 20,97
Core Ultra 7 258V Arc 140V 16 GB 1 TB 16″, 120 Hz 20,28
Core Ultra 5 226V Arc 130V 16 GB 1 TB 16″, 120 Hz 18,79

Podstawowe informacje

MarkaASUS
Data premieryQ3 2024
Przekątna16″
Rozdzielczość2880×1800
Odświeżanie120 Hz
Pamięć RAM16 GB
Dysk1 TB
Bateria78 Wh
Waga1,5 kg
ProcesorCore Ultra 9 288V, Core Ultra 7 256V, Core Ultra 7 258V, Core Ultra 5 226V
Karta graficznaArc 140V, Arc 130V

Podobne modele

Ocena odwiedzających

— Głosów: 0

Oceń od 1 do 5 ASUS Zenbook S16 (UX5606):

Pytania i komentarze

Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie lub zgłoś błąd na tej stronie: ASUS Zenbook S16 (UX5606).

Linki w komentarzach są zabronione.

Brak komentarzy — bądź pierwszy.